sk arrow_drop_down
EN

Neabrazívne laserové čistenie

Neabrazívne laserové čistenie v priemysle. Čistenie laserom v priemysle a komunálnej sfére. 
 
Firma IB REIN poskytuje špecifické profesionálne služby pre priemysel, komunálnu sféru a domácnosti. Disponujeme viacročnými skúsenosťami v oblasti čistenia a úpravy povrchov. Venujeme sa prioritne priemyselnému čisteniu laserom, otryskávaniu vysokotlakovým vodným lúčom až do výšky 3000 barov, abrazívnemu pieskovaniu, čisteniu suchým ľadom a v neposlednom rade hydrosanácii a hydrodemolácii.

IB REIN je špičkou na trhu. Pýšime sa našimi ľuďmi a technikou, ktorou disponujeme. Sme rodinne založená firma, ktorá podniká na Slovensku od roku 1994. Naším mottom je zameranie na detail, pretože detail je rozhodujúcim faktorom pri posudzovaní kvality práce. Jednou z našich top služieb je priemyselné čistenie laserom. Pri čistení povrchov používame viacero otryskávacích metód. Každá metóda, ktorá je spomínaná vyššie má svoje klady. Aký typ metódy čistenia povrchov zvolíme, nechajte už na nás. 


Priemyselné neabrazívne čistenie laserom v industriálnom sektore
Firma IB REIN sa venuje popri klasickom pieskovaní vodou, vzduchom aj neabrazívnym formám čistenia, otryskávania a úpravy povrchov. Jednou službou, ktorá je maximálne výnimočná je precízne laserové čistenie v priemysle, ktorá je orientovaná na čistenie nekovových  a kovových materiálov.  V industriálnom sektore disponujeme širokým záberom industriálnych čistiacich aktivít. Naša firma sa sústreďuje na rôzne činnosti spojené s neabrazívnym čistením pomocou špičkovej laserovej technológie. Uvádzame niektoré aktivity pre prehľadnosť:
 
Laserové očistenie zvarov, laserové čistenie foriem, čistenie kovov, odstraňovanie a čistenie hrdze, čistenie mastných povrchov, odstraňovanie starých farieb, čistenie kamenných podláh, odstraňovanie grafitov. Pomocou výkonných laserových čističov ponúkame zákazníkom čistenie a údržbu nástrojov na spracovanie plastov a rôznych iných plastových a hliníkových povrchov. Pri ťažších prácach ako je napríklad odstraňovanie farieb a lakov z povrchov zvyšujeme výkonnosť strojov až na maximum tak, aby sme pre zákazníkov docielili perfektné výsledky. V automobilovom priemysle čistíme pomocou lasera výrobné stroje od mastnoty a korózie. Predpripravujem pomocou laserového čistenia karosárske dielce. V nemalom množstvo čistíme laserom aj sochy a kultúrne pamiatky v externom prostredí.

Priemyselné laserové čistenie, čistenie suchým ľadom je vhodné na odstránenie oleja a mastnoty v potravinárstve. V elektrotechnickom priemysle dokážeme vykonávať odstránenie rôznych oxidácii na povrchoch. Pomocou laserového čistenia dokážeme čistiť aj organické nečistoty. Pre perfektné finálne výsledky kovových povrchov ponúkame odmastňovanie kovov napríklad pred spájkovaním alebo zváraním.

Naše čistiace lasery
Naše čistiace lasery sú špičkou na trhu. Pýšime sa robustnosťou strojov, výkonom a kompaktnosťou. Našou výhodou je realizácia menších, stredne veľkých a veľkých zákaziek v krátkom časovom slede s dôrazom na maximálny efekt čistenia. V našej firme disponujeme len špičkovou otryskávacou technikou, keďže sa venujeme otryskávaniu vodným lúčom, suchým ľadom a pieskovaniu. Hlavnou výhodou laserového čistenia je aj ekologický aspekt, na ktorom si dávame rázne záležať. Pýšime sa niektorými ekologickými čistiacimi službami (čistenie solárnych panelov, odstraňovanie buriny horúcou vodou, odstraňovanie žuvačiek), kedy nepoužívame žiadnu chémiu. Laserové čistenie je totiž veľmi ekologická čistiaca metóda s žiadnym negatívnym dopadom na ekológiou. 

Pieskovanie laserom? Alebo abrazívne formy pieskovania- otryskávania?
Mnoho zákazníkov dopytuje pieskovanie laserom. V zásade je to malý omyl, keďže pieskovanie je abrazívna forma otryskávania povrchov. Laserom sa nepieskuje. K pieskovaniu používame suché abrazívne formy pieskovania a pieskovanie vysokotlakovou vodnou technológiou. Výhodou lasera pri čistení malých dielov je fakt, že po čistení neostáva na povrchu žiadne zrniečko piesku- abrazívneho média. To má v zásade veľký vplyv na kvalitu daného dielu v praxi.

Čistenie laserom povrchov a jeho pridaná hodnota
Čistenie laserom neznamená len kvalitné odstránenie hrdze, korózie, farby, lepu, tmelu a iných veľmi silne zažratých nečistôt. Laserové čistenie niektorých povrchov znamená aj kvalitnú dezinfekciu povrchov. Samozrejme, že laserové čistenie nie je prioritne venované dezinfekcii, ale v zdravotníctve, potravinárstve a všade tam, kde sa kladú rázne nároky na hygienu vieme čistiť povrchy absolútne bez žiadneho odpadu.
 
Neabrazívne formy laserového čistenia, profesionálne čistenie pomocou laseru vykonávame na celom území Slovenska pre nasledovné mestá a ich okolia: Bratislava, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.

 
Neváhajte nás kontaktovať.