sk arrow_drop_down
EN

Ekologický prístup

Firma IB REIN vsadila na skúseností, osobné presvedčenie a inovatívne ekologické technológie budúcnosti. Z nášho presvedčenia sme zabudovali do portfólia špecifické čistiace služby, ktoré majú ekologický charakter. Čistenie suchým ľadom, hydrosanácia, hydrodemolácia, hydromechanické čistenie, parné čistenie, čistenie horúcou vodou, čistenie zámkovej dlažby a celkovo dlažieb v exteriéri, čistenie fasád, odstraňovanie buriny, čistenie v komunálnej sfére, čistenie solárnych panelov sú služby, kedy nepoužívame chémiu. 

Naším cieľom je absolútne minimalizovať spotrebu chémie na čistiace práce. V praxi to nie je jednoduché, chce to vzájomné porozumenie medzi našou firmou a zákazníkom. 

Prajeme si, aby sme sa na podobných hodnotách zhodli s našimi zákazníkmi, dodávateľmi a všetkými, ktorí tvoria spoločnosť budúcnosti.

Konateľ IB REIN


 
V súčasnej dobe je nesmierne dôležité zapracovávať ekologický prístup do čistiacich prác, chrániť prírodu, životné prostredie i zdravie ľudí. Človek by si myslel, že pristúpiť k čisteniu chémiou je rýchlejšie, jednoduchšie a i efektívnejšie, no opak je pravdou.

Naše ekologické čistenie spočíva v kombinácii použitia kvalitnej techniky a vody. Znie to veľmi jednoducho a v praxi tomu nie je inak. Disponujeme kvalitnou profesionálnou vysokotlakovou čistiacou technikou, za pomoci ktorej čistíme povrchy buď horúcou vodou alebo parou. Čistiaca sila robustných strojov je natoľko veľká a efektívna, že rozdiel vidíte naozaj ihneď. Ekologické čistenie je preto rýchle, vysoko efektívne, zdraviu neškodlivé, ba dokonca ekonomickejšie. Čistiť povrchy je navyše možné i v miestach, ktoré majú ochrannú známku, resp. sú chránené a patria do nejakého stupňa ochrany, keďže voda je prirodzenou zložkou prírody.

Horúca voda a para pôsobia dezinfekčne, ničia choroboplodné zárodky, vírusy, baktérie a iné mikroorganizmy. Na ekológiu sme mysleli aj pri našich robustných strojoch, ktoré neprodukujú spaliny, čím nevypúšťajú do ovzdušia škodlivé látky.
 
Ekologické čistenie zámkových dlažieb v priemysle
Zámková dlažba je v súčasnej dobe veľmi populárna, nachádza sa prakticky všade, či už v okolí rodinných domov, v záhradkách, na terasách, príjazdových cestách, chodníkoch alebo v komunálnej sfére, priemysle, vo výrobe a celkovo v industriálnom prostredí. Nie každý však vie, že o takúto podlahu sa je potrebné pravidelne profesionálne starať. Zámková dlažba si vyžaduje odborné čistenie a čistiace práce, medzi ktoré patrí hĺbkové čistenie zámkovej dlažby, impregnácia, údržba a iné. Zaoberáme sa ekologickým čistením zámkových dlažieb znečistených od silných usadenín, rokmi nahromadených nánosov, olejov, mastnoty, ropných látok, buriny, žuvačiek, machu, biologických nánosov a usadenín, vtáčieho/holubieho trusu, farby, lakov, malovky, apod.

Ak potrebujete zámkovú dlažbu naimpregnovať, žiaden problém, aj táto služba patrí medzi naše pravidelné služby. Sme tu pre každého, kto potrebuje vyčistiť zámkovú dlažbu, či už v rodinných domov, vo firmách a podnikoch, v priemysle, v priestoroch ubytovacích a stravovacích zariadeniach, sme tu aj pre školské zariadenia, verejnú správu a komunálnu sféru, apod.

 
Čistíme aj iné externé podlahy
Ekologicky vyčistíme každý povrch, či už je kamenný, betónový, cementový, keramický alebo sa jedná o dlažby a dlaždice z prírodného alebo umelého materiálu. Silný prúd horúcej vody alebo čistiaca sila pary dokonalo vyčistí všetky exteriérové povrchy. Máme za sebou perfektné výsledky v čistení betónovej dlažby a betónových povrchov na stavbách a v priemysle, čistení cementových podláh, kamenných podláh, keramickej dlažby, čistení keramických povrchov, čistení prírodného a umelého kameňa a mnoho ďalšieho.

Okrem čistenia sa venujeme impregnácii prírodného a umelého kameňa, impregnácii betónovej podlahy, no naimpregnujeme každú dlažbu alebo dlaždice, napríklad na terasách, okolo bazénov, apod. Okrem podláh samozrejme čistíme kamenné a keramické obklady domov, budov, múrov, či plotov, apod.

 
Zatočíme s burinou, ropnými škvrnami, dopravným značením aj žuvačkami
Chceme vyzdvihnúť naozaj veľkú čistiacu silu horúcej vody a pary. Poradí si hravo a rýchlo so znečistením, ktoré trápi nejedného človeka, domnievajúc sa, že odstránenie je ťažké, zdĺhavé a zložité. Kto sa nestretol s prerastenými dlažbami a dlaždicami od buriny? Burina pôsobí maximálne neesteticky, ničí dlažbu a pri zanedbaní, či odkladaní vám môže doslova prerásť cez hlavu. Potrebujete sa zbaviť dopravného značenia alebo iného farebného značenia na asfalte, betóne, dlažbe alebo na dlaždiciach? Zdá sa byť silno zažraté do povrchu, až v póroch a neviete ako pristúpiť k jeho odstráneniu? Vyliali sa vám oleje, ropné látky alebo bojujete s mastnotou? Máte kaviarničku, reštauráciu, cukráreň, pizzériu alebo rodinný podnik, kde ponúkate posedenie na terase, no prostredie ničia nepekné fľaky od žuvačiek a nepôsobí tým príliš vábne? Spravujete verejné priestranstvá a komunálnu sféru, ktorá sa tiež stala terčom znečistenia žuvačkami a iným znečistením? Na všetky tieto problémy máme jedno rýchle riešenie, vysokotlakové čistenie silným tlakom horúcej vody! Aj všetky tieto na pohľad zložité čistenia odstránime rýchlo a plne v súlade s ekológiou.
 
Z podláh prejdime na fasády
Externé podlahy a okolie máte čisté, no na fasáde badáte znečistenie od usadenín a nánosov spôsobené počasím, striedaním ročných období, alebo len klasické znečistenia po rokoch používania? Aj s týmto znečistením a špinou si hravo poradí horúca voda a naše vysokotlakové čističe. Ekologické čistenie fasád teplou vodou je čoraz vyhľadávanejšou službou, práve pre rýchlosť, vysokú efektivitu a žiadne okolité znečistenie. Čistenie a umývanie fasád je možné aj vo výške, vďaka naším profesionálnym plošinám. Čistenie a umývanie fasád poskytujeme pre priemysel a výrobu, rodinné domy, byty a bytovky, paneláky, firmy, podniky, školské a zdravotnícke zariadenia, reštauračné, stravovacie a ubytovacie zariadenia, verejnú správu, štátne zariadenia, komunálnu sféru, historické pamiatky, apod.

 
Priemyselné čistenie roštov, kovových povrchov alebo lakovní
Potrebujete vyčistiť rošty, kovové konštrukcie, stojany a iné príslušenstvá od cementu, mastnoty, olejov, hrdze a korózie, farieb alebo lakov? Veľmi silný tlak vody s 1000 barmi si poradí i s veľmi odolnými nánosmi a znečistením v priemyselnej sfére. Vyčistíme autá, lode a trupy lodí, lakovacie boxy, nádrže, debnenie,  zásobníky, kuchyne, priestory v potravinárstve, apod.

 
Hydrosanácia a hydrodemolácia?
Silný tlak robustnej techniky až k 2000 barov v kombinácii s horúcou vodou vie pôsobiť doslova demolačne. Hydrosanácia je veľmi účinná je pri odkrývaní železných, kovových a betónových konštrukcii, pri stavebníctve, príprave povrchov k rekonštrukcii, pri odstraňovaní omietok, sadrokartónu, cementu, hrdzi a korózii alebo pri kompletnej sanácii betónu. 

Hydrodemoláciu zas oceníte pri budovaní diaľnic, rýchlostných ciest, stavaní mostov, nadjazdov, diaľničných privádzačov a v stavebníctve ako takom.Extra silný tlak vody dokáže navyše rezať betón, oceľové rúry tvrdé materiály alebo obnoviť betón. Rezanie betónu je vykonávané výlučne v externom prostredí. Výhodou je bezprašnosť a dokonale rovný rez upravovaného povrchu.Ekologické čistenie grafitov bezprašným pieskovaním?
Trápia vás farebné grafity a iné znečistenie spôsobené ľudskou kreatívnou činnosťou? Okrem čistenia grafitov horúcou vodou vieme tieto nepekné a často odpudivé kresby odstrániť bezprašným pieskovaním, plne ekologicky za pomoci sódy. Bezprašné mobilné pieskovanie sódou je vhodné najmä v prípade silne znečistených fasád od farieb, lakov, sprejov, lepov, apod. Vyhľadávanou službou je najmä medzi komunálnou sférou, štátnou správou a samosprávou alebo bytovými komplexami, ktoré sú najčastejším terčom týchto sprejerov frajerov.

 
Čistenie povrchov suchým ľadom
Čistenie suchým ľadom je mimoriadne efektívna a inovatívna metóda čistenia povrchov, a je vhodná napríklad tam, kde nie je možné čistenie vodou alebo pieskovaním, čo ocení najmä výroba, priemysel a industriálne prostredie. Jedná sa napríklad o čistenie veľmi jemných materiálov, elektroniky, elektrotechniky, apod. Aj tento spôsob čistenia je veľmi rýchly a efektívny, navyše pri ňom nevzniká ďalšie nežiaduce znečistenie, spôsobené pri čistení. Pelety suchého ľadu zmrazené až na -79 °C sú vo vysokom tlaku vháňané na čistený povrch, pričom sa pri dopade rozplynú na CO2. Čistenie je šetrné nielen k prírode a životnému prostrediu, ale aj k zdraviu človeka a ľudí nachádzajúcich sa okolo. Suchý ľad z povrchov prvotriedne odstráni vodný kameň, vyčistí drevo a drevené povrchy bez poškodenia, čistí kov a kovové povrchy, odstráni znečistenie od gumy, olejov a mastnoty, farieb, lakov, hrdze, korózie a iných aj veľmi silných a zažratých usadenín. Čistenie je mimoriadne vhodné realizovať v priemysle, najmä v automobilovom, chemickom, strojárskom, potravinárskom, papierenskom a drevospracujúcom priemysle, vo výrobe, na stavbách a pri stavebných činnostiach, pri rekonštrukcii ubytovacích zariadení, chát, zrubov, chalúp, rodinných domov, apod. 
Čo ešte vieme vyčistiť ekologicky?
Ekologické čistenie horúcou vodou alebo parou je využiteľné naozaj v širokej škále, preto sa snažíme túto inovatívnu metódu vsúvať do čo najširšieho okruhu prác. Snažíme sa ju vsadiť do čo najväčšieho počtu priemyselných čistiacich prác. Ekologicky preto čistíme aj také plochy ako sú solárne panely, pretože sú často vsadené do prírodného prostredia a je neakceptovateľné ich čistiť za pomoci chémie. Naša vysokotlaková technika si poradí i s takýmto špecifickým druhom čistenia od prachu a usadenín po vráčom truse, hmyze a inom zmečistení, a to i v prípade niekoľko rokov nečistených povrchov. Vďaka špeciálnym teleskopickým rotačným kefám na čistenie solárnych panelov vieme za jeden deň vyčistiť priblížne 4000 m2.Myslíme aj na deti a šport! Horúca voda je totiž mimoriadne vhodná na čistenie detských ihrísk a to ako verejných, tak i školských. Čistíme aj workoutové ihriská, verejné externé športoviská, športové ihriská a iné priestory, kde sa združuje veľa ľudí. Horúca voda a para pôsobia navyše dezinfekčne, čo v prípade týchto verejných priestorov naozaj oceníte.

Ekologické čistenie horúcou vodou a parou, suchým ľadom a bezprašné pieskovanie v industriálnom prostredí zabezpečujeme na území celého Slovenska v mestách a ich okolí: Bratislava, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.