sk arrow_drop_down
EN

Odstraňovanie a odmasťovanie olejov, mastnoty, či ropných látok na cestách, chodníkoch alebo v uliciach

Hľadáte firmu, ktorá sa zaoberá profesionálnym priemyselným čistením a čistením v priemysle, či vo výrobe alebo vstavebníctve? Firma IB Rein, je profesionál, ktorý tieto služby bez problémov zabezpečuje. Venujeme sa ako ľahkému, tak i ťažkému čisteniu priemyselných, výrobných alebo stavebných povrchov. Všade kde je to možné uprednostňujeme ekologické čistiace postupy a ekologické metódy v podobe vysokotlakového čistenia horúcou vodou, suchým ľadom alebo pieskovaním sódou alebo orechovou škrupinkou.
 
 
 
Trápia vás na priemyselných podlahách, príjazdových cestách, zámkových dlažbách v priemysle alebo v exteriéri priemyselných závodov, fabrík a hál olejové, či ropné škvrny alebo mastnota? Zbavíme vás ich rýchlo, jednoducho a plne ekologicky!


 
Výskyt olejových a ropných škvŕn z pohonných látok je v prípade priemyslu, priemyselných hál, fabrík alebo výroby bežnou záležitosťou. Nepredstavujú iba negatívny estetický dojem, ale značne znehodnocujú povrchy, na ktorých sa nachádzajú. V neposlednom rade viete znečistenie preniesť alebo presunúť, či už na topánkach, pneumatikách, vozíkoch, návesoch, prívesoch, apod.
 
  • Odkiaľ odstránime oleje a ropné látky?
Oleje, mastnoty a ropné látky vieme odstrániť prakticky z každého tvrdého materiálu. Či už sa jedná o betónové, cementové alebo asfaltové povrchy, zámkové dlažby, kamenné alebo dláždené povrchy, apod.
 
Odstránenie pritom nie je úplne jednoduché. Oleje, olejové a ropné škvrny sú často odolné a zanechávajú isté percento stôp na povrchoch. Všetko závisí od dĺžky a doby, počas ktorej na miesto pôsobili a ako hlboko sa do povrchu zažrali. Čím je povrch menej pórovitý, tým sa olej a mastnoty ľahšie odstraňujú. To znamená, že čistenie betónu bude pre nás o niečo komplikovanejšie ako čistenie asfaltového povrchu, ktorý je menej priepustný a menej pórovitý, čím olejoviny nepreniknú do takej hĺbky a ostanú na povrchu.
 
I napriek tomu, že znečistenie olejmi a ropnými látkami sa radí medzi silnéodolné, je možné ho vyčistiť za pomoci horúcej vody a pary. Horúca voda a para je produkovaná profesionálnymi robustnými vysokotlakovými čističmi a strojmi, ktoré produkujú skutočne vysoký tlak, pričom vodu zohrejú až na 98 °C, takže mimo čistenia dochádza i k dezinfekcii povrchov. Odstraňovanie mastnôt olejového a ropného pôvodu je tak maximálne šetrné voči prírode a životnému prostrediu. Keďže pri čistení využívame výlučne vodu, pre prírodu vlastnú látku, nekontaminujeme okolité prostredie, ani neohrozujeme zdravie ľudí chemikáliami, chemickými a inými umelými látkami.
 
Vysokotlaková technika, ktorú pri čistení, odstraňovaní a odmasťovaní využívame je výlučne z našich vlastných radov. Možno ju považovať za ekologické odmasťovače s vynikajúcimi výsledkami. Nesiahame po chémii, ani chemikáliách.
 
  • Vysokotlakové čistenie mastných a olejových plôch
Čistenie a odstraňovanie všetkých mastných látok je najrýchlejšienajjednoduchšie za pomoci vysokotlakovej techniky, ktorá produkuje dostatočne vysoký tlak a horúcu vodu, ktorá si s nimi hravo poradí. Čistiaca sila je natoľko vysoká aby odstránila znečistenie z každého povrchu, no pre ešte lepší výsledný efekt nám dopomáhajú rôzne nadstavcehlavice. Vysokotlakové čistenie je šetrné k samotnému povrchu, nespôsobuje znečistenie ani znehodnotenie štruktúry čisteného materiálu. Sú samozrejme účinné aj pri odstraňovaní iných ako mastných znečistení, ktoré môžete vo výrobnom a priemyselnom prostredí postretnúť.
 
  • Alternatíva k ekologickému vysokotlakovému čisteniu – ekologické odmasťovače
Vhodnou alternatívou, ktorá je rovnako ekologická ako vysokotlaková technika s horúcou vodou a parou sú ekologické odmasťovače. Sú taktiež alternatívou voči chemickému čisteniu, a teda predstavujú akúsi zlatú strednú cestu.
 
Ekologické odmasťovače využívajú zelené odmasťovacie prostriedky, ktoré odstránia olejové a ropné škvrny bez použitia agresívnych chemikálii alebo rôznych abrazív. Najčastejšie sa využívajú veľmi účinné látky – alkoholetoxyláty, ktoré prirodzene obsahujú napríklad citrusy. Alkoholetoxyláty zlepšujú čistiace schopnosti a čistiaci efekt. Používajú sa v rôznej koncentrácii, buď priamo z fľaše, kde využijete ich čistiaci efekt v plnej sile alebo zriedené s vodou. Pri čistenie oleja, olejových a ropných škvŕn je nutné využiť nylonový štetec alebo kefu.
 
Chcete úplne odstránenie škvŕn? Použite opakované aplikovanie alkoholetoxylátov, až dokiaľ úplne nezmiznú.
 
  • Ekologické odstraňovanie olejov z povrchov sódou bikarbónou
Sóda bikarbóna je v skutku výborný univerzálny čistič a odstraňovač širokého spektra znečistení, usadenín alebo škvŕn, poradí si aj s olejmi! Síce na perfektné výsledky nestačí ju vysypať priamo na mastnotu, keďže nemá špeciálne chemické vlastnosti, ktoré by štiepili olej, avšak v kombinácii s vodou a kefou je skutočne zázračná. Postačí, ak ju zmiešate s malým množstvom vody tak, aby sa vytvorila látka podobná paste a môžete pristúpiť k čisteniu.
 
  • Do boja proti olejovým a ropným škvrnám granulovaným ílom?
Granulovaný íl je veľmi dobrým pomocníkom pri odstraňovaní mastnôt a mastných látok z povrchov. Je jemný a zrnitý, výborne absorbuje oleje, ropu, ale aj iné tekuté látky z chodníkov, ulíc, ciest, parkovísk, pracovných plôch, hál, apod. Najvyššiu účinnosť sme zaznamenali pri absorpcií čerstvých škvŕn a kaluží. Pri zaschnutých a starších škvrnách je vhodnejšie zvoliť ekologické vysokotlakové čistenie za pomoci horúcej vody a pary, nakoľko granulovaný íl funguje len ak môže látky do seba vsiaknuť. Aplikácia je mimoriadne jednoduchá, stačí íl porozsýpať na čerstvú škvrnu alebo kaluž v celom rozsahu a následne, keď sa vytvorí súvislá nasiaknutá vrstva íl pozametáme a odborne zlikvidujeme. Nakoľko je granulovaný íl toxický je nutné dávať pozor pri jeho aplikácii.

 
  • Penetračné oleje na odstránenie olejových škvŕn
Možno to znie ako paradox, ale nízko-viskózne penetračné oleje (typ WD-40) dokážu spoľahlivo a profesionálne odstrániť a vyčistiť olejové, ropné a iné mastné škvrny založené na ropnej báze. Penetračné oleje odstraňujú znečistenie z asfaltu, betónu, kamenných, cementových a betónových povrchov ako sú ulice, cesty, príjazdové, cesty, parkoviská, benzínové pumpy, apod. je nutné dávať veľmi veľký pozor pri používaní olejov, nakoľko sú toxické. Je nutné upozorniť, že sa jedná o veľmi nákladnú metódu, keďže je nutné pri čistení využívať značné množstvo penetračného oleja.
 
  • Počuli ste o čističoch rúr?
Sú v sprejoch a predstavujú účinný prostriedok na odstránenie aj tej najťažšej mastnoty. Čističe rúr sú síce toxický čistiaci prostriedok, obsahujú lúh, éter, etylénglykol a iné jedovaté látky a chemikálie, no je účinný pri odstraňovaní olejov z asfaltu. Aplikuje sa priamo na znečistenie. Nastriekaný čistič následne spení a nechá sa pôsobiť po dobu 15 minút. Odstraňuje sa drôtenou alebo nylonovou kefou a vodou.
 
Čistenie, odstraňovanie a odmasťovanie olejov, olejových, ropných látok a mastnoty z chodníkov, ulíc, ciest, parkovísk, príjazdových ciest, hál a iných miest zabezpečujeme pre nasledovné mestá a ich okolie: Bratislava, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.