sk arrow_drop_down
EN

Oblasti využitia vysokotlakového vodného lúča

Prezradíme vám, kde všade sa možno stretnúť s metódou vysokotlakového vodného tryskania a pri akých činnostiach sa v daných oblastiach môže využívať.

Priemyselné sféry, v ktorých je vodný lúč najvyužívanejší
Preferovanou čistiacou službou je vysokotlakový vodný lúč napríklad v rámci stavebníctva, či už máme na mysli renováciu a opravu stavebných konštrukcií, základné inžinierstvo alebo pozemné a vodné staviteľstvo a s jeho pomocou sa dá vyčistiť tiež betónový podklad. Popri univerzálnom využití je vysokotlakové vodné tryskanie oceňované aj v otázke finančných nákladov, keďže po jeho aplikácii nie je potrebné riešiť odstránenie zvyškových látok a materiálov na rozdiel od niektorých alternatívnych technológií.

Vo veľkom sa túto metódu spoliehajú tiež odborníci zo sféry chemického priemyslu pri potrebe čistenia rôznych prístrojov, s ktorými počas produkcie pracujú. Vysokotlakový vodný prúd si bez zbytočných komplikácií poradí s čistením kotlov, sít, filtrov, výmenníkov tepla či rúr a iných zariadení, pri ktorých klasické čistiace procesy zlyhávajú. Dajú sa s ním súčasne čistiť aj objekty vo vonkajšom prostredí, vrátane budov a dopravných prostriedkov.

Vodný lúč sa môže taktiež aplikovať pre potreby energetického priemyslu, kde je obzvlášť pozitívne hodnotená jeho ekologická stránka a finančná dostupnosť. Je schopný čistiť pracovné zariadenia a ich diely, odstrániť nečistoty z ich povrchu a s jeho pomocou je tiež možné rezať betón a oceľ. Pri rezaní za studena sú k dispozícii zariadenia fungujúce na automatickom, poloautomatickom prípadne diaľkovom ovládaní.

V ktorých ďalších oblastiach sa na danú technológiu možno spoľahnúť?
Popisovaný postup sa aplikuje aj pri čistení zariadení špecializovaných na spracúvanie olejov a plynov. Vysokotlakový vodný lúč dokáže tiež kvalitne odstrániť hrdzu a pôvodný náter z podkladov rôzneho materiálu, pričom je naďalej ohľaduplný k okolitému prostrediu aj používateľom, ktorí s ním pracujú.

Vodný lúč sa dá dokonca aplikovať aj na povrch lodí, z ktorých je možné týmto čistením odstrániť okrem iného pozostatky farieb, či sa už nachádzajú na lodných palubách alebo stenách. Špecialisti z oblasti lodného priemyslu zameriavajú svoju pozornosť  v prvom rade na ultra a vysokotlakové čerpadlá z ponuky popredných dodávateľov na trhu, s ktorými je možné čistiť náterové látky aj rezať kovy.

Pokrokovú technológiu nemáme problém využiť ani pri oceliarskom priemysle, kde kvalitne vyčistené prístroje zaručujú prvotriednu montáž oceľových konštrukcií. Prostredníctvom profesionálnej vysokotlakovej tryskacej technológie sa dajú napríklad chladiť pílové listy či odstraňovať okuje. V neposlednom rade oceňujú benefity danej metódy špecialisti zaoberajúci sa cementovým priemyslom a je s ňou možné čistiť rotačné pece, výmenníky tepla, dopravné pásy a predhrievače.
 
V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.