sk arrow_drop_down
EN

Čistenie, údržba a ochrana elektricky vodivých podláh

Najprv by sme si mohli povedať, že čo sú elektricky vodivé podlahy. Každý pohyb, každá chôdza, každé trenie, vytvára nejaký elektrostatický náboj. Trením vzniká buď negatívny náboj, to znamená, že sa povrch nabil elektrónmi alebo sa podlaha nabila kladným nábojom, to jest prevyšujú protóny.  Pri bežnom fungovaní by to nebol žiaden problém. Problém nastáva všade tam, kde sa pracuje napríklad s rôznymi elektronickými súčiastkami, či prchavými chemikáliami. Pretože všetky elektronické súčiastky sa môžu elektronickými výbojmi nielenže zmeniť, ale ich môže aj rázne poškodiť. Pri prchavých látkach môže dôjsť k požiaru, či explózii. Preto je potrebné na príslušných priestoroch dané podlahy ochrániť od elektrických výbojov.Ako sa to dá docieliť?
Odpoveď znie úplne jednoducho. My vo firme IB Rein Vám vieme poradiť aj s týmto problémom. Existuje totiž špeciálna farba, či už farebná alebo transparentná, ktorá má elektricky vodivú kryciu vlastnosť, zároveň vysokú odolnosť voči opotrebeniu, s dobrým rozlevom, s vizkóznou elasticitou, prípadne môže mať aj lesklý vzhľad. Všetko závisí od druhu, aký by Ste si Vy vybrali na základe Vašich požiadaviek. Zväčša má epoxidovú štruktúru.

Čo treba urobiť pred nanesením elektricky krycej vrstvy?
V prvom rade je nutné podlahu dôkladne hĺbkovo vyčistiť. V prípade renovácie, treba prostredníctvom vhodnej chémie zmyť pôvodný vrchný náter na podlahe, aby sme odstránili veškeré nečistoty a nedostatky z podlahy.

Potom samotnú podlahu neutralizujeme vodou. Nadbytočnú vodu povysávame. Po uschnutí môžeme prejsť k natieraniu epoxidovej vrstvy elektricky krycieho náteru. Náterom môžeme docieliť antistatickú podlahu, vhodnú pre automobilový, či elektrotechnický priemysel. Ďalej sú vhodné do rôznych výpočtových centier i operačných sálov.

Naše služby ponúkame v nasledovných mestách: Bratislava a okolie, Malacky, Senec, Pezinok, Šamorín, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Senica, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Šaľa, Hlohovec.

V prípade potreby nás neváhajte kontakovať.