sk arrow_drop_down
EN

Brúsenie, čistenie, impregnácia, rezanie, tryskanie, leštenie betónu a betónových povrchov

Profesionálna čistiaca firma IB Rein je odborník v oblasti starostlivosti o jednotlivé typy povrchov. Venujeme sa čisteniu, úprave, brúseniu, lakovaniu, impregnácii, voskovaniu, lešteniu a polymerizácii rôznych typov podláh. Medzi špecifickú záujmovú oblasť patria betónové podlahy a povrchy z betónu, ktoré si vyžadujú vysoký stupeň odbornosti a profesionality.V nasledujúcom článku Vám predstavujeme kompletný rozsah našich služieb zameraných na úpravu a renováciu betónu, či už ide o betónové podlahy alebo iné povrchy z tohto materiálu. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.Aký je význam čistenia a brúsenia povrchov z betónu?
Vzhľadom k odolnosti, pevnosti, cenovej dostupnosti a pomerne všestrannému využitiu betónu neprekvapí, že sa s týmto materiálom stretávame v súčasnosti pomerne často, a to nielen v domácnostiach, ale aj vo firmách, priemyselných a výrobných halách, či podzemných parkoviskách. V našej firme IB REIN zabezpečujeme profesionálne čistenie betónu, ktoré sa vzťahuje ako na betónové podlahy, tak i na pohľadový betón, ktorý zbavíme prachu alebo zvyškov cementového mlieka a podobného znečistenia. Vychádzame pritom z našich dlhoročných skúseností, keďže znečistenie vyskytujúce sa hlavne na stavbách, nie je ľahké odstrániť.

Po čistení sú betónové povrchy pripravené na ďalšiu úpravu realizovanú napríklad vo forme brúsenia, kedy sa spoliehame na naše moderné a kvalitné stroje. Pri tejto činnosti využívame klasický aj diamantový kotúč na brúsenie betónu, s ktorým dokážeme pracovať tiež v ťažších podmienkach. Naše brúsky sú vybavené hermeticky uzatvorenými brúsnymi hlavami, praktickým automatickým ovládaním a možnosťou nastavenia podľa potreby.

Kedy odporúčame betón rezať alebo tryskať?
V prípade veľkého, či veľmi odolného znečistenia na tvrdom povrchu, akým je aj betón, sa spoliehame na silu našej robustnej čistiacej techniky, s pomocou ktorej sa dá vykonávať odborné rezanie betónu. Jeho základom je vysokotlakový vodný lúč, ktorého tlak sa pohybuje okolo 1500 barov, v spojení so zvoleným abrazívnym médiom.

Alternatívnu metódu na úpravu betónových povrchov predstavuje ekologické tryskanie betónu, ktoré je ideálnou voľbou obzvlášť na stavbách, kde často čelíme odolným nánosom, ktoré sa už dostali dovnútra stavebného materiálu. Betón väčšinou tryskáme prostredníctvom vysokotlakového vodného lúča s tlakom od 500 barov. Jedná sa o maximálne ekologické , pre prírodu neohrozujúce čistenie, kedy sa využíva iba čistiaca sila horúcej vody, ktorá je produkovaná profesionálnou technikou, ktorá je bez spalín. V prípade záujmu však dávame našim zákazníkom k dispozícii tiež tryskanie suchým ľadom a tryskanie abrazívnym médiom. Obe metódy sú vysoko účinné pri čistení betónu.

Pridaná hodnota impregnácie a leštenia betónových povrchov
Záverečná časť našej starostlivosti o betónové povrchy spočíva v dvoch službách majúcich na výsledný vzhľad čisteného betónu zásadný vplyv. Precízna impregnácia betónovej dlažby sa zakladá na aplikácii kvalitných impregnačných roztokov, špeciálne určených pre tento typ materiálu, ktorého vsiakavosť je dobre známa. Impregnáciou taktiež betón ochránime pred vznikom korózie, vlhkosťou a pôsobením slnečných lúčov.

Vašu pozornosť by sme napokon chceli upriamiť na leštenie betónu vytvárajúce na betónových povrchoch esteticky pôsobiacu lesklú vrstvu s protišmykovým efektom a odolnosťou voči odieraniu. Záujem o leštenie je štandardom hlavne v priestoroch, ktoré by mali pôsobiť aspoň trochu reprezentatívne, či už hovoríme o veľkoskladoch, výrobných halách alebo reštauráciách, prípadne o priestoroch, kde sa konajú stretnutia alebo iné prezentačné záležitosti. 

Čistenie, brúsenie, leštenie, impregnáciu betónu a betónových podláh, či povrchov vieme bez problémov realizovať v nasledovných mestách a v ich okolí: Bratislava, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.